Letní camp Jizerka je oficiálním soustředěním státní reprezentace Českého svazu karate, jež je každoročně pořádán pod záštitou předsedy státní reprezentace, Ing. Ondřejem Musilem, 7. danem karate, který, jako jediný Čech, získal doktorát v karate na univerzitě v San Francisku a byl největším světovým veletrhem bojových umění na světě prohlášen za World Known Martial Artist.

Letní camp Jizerka má již čtyřiadvacetiletou tradici, přičemž se na něm vystřídala celá řada špičkových trenérů karate z České republiky, Slovenska a dalších evropských i mimoevropských zemí. Na ročníku 2015 se bude na přípravě sportovců podílet Ondra Musil, Iva Keslová, Jarek Musil, Míra Hýsek a Petra Piskačová. Všichni členové rady reprezentace Českého svazu karate, zkušení závodníci, rozhodčí a v neposlední řadě také trenéři.

Desetidenní soustředění obsahuje třífázový trénink, zaměřený přesně podle potřeb jednotlivých sekcí v rámci státní reprezentace. Prostředí Jizerských hor a poloha místa konání umožňuje soustředěnou přípravu ve vysokohorském prostředí s čistým vzduchem a vybavením pro takřka všechny spotovní činnosti spojené s tréninkem karate. TJ Bižuterie, o.s., oddíl KABU přispěje svým vybavení v podobě dvou plnohodnotných zápasišť tatami, lapami a dalším vybavením na sportovní přípravu.

Letní camp Jizerka oproti jiným obdobným soustředěním není žádným stanovým, chatkovým, anebo obdoným dětským táborem, ale skutečným špičkovým soustředěním. Ubytování je zajištěno v pokojích hotelového typu, ve standardu 3*. Strava je připravována na míru místním šéfkuchařem a je možné vybrat si mezi stravou vegetariánskou a stravou obsahující maso. Každý den je připravena snídaně, oběd a večeře. Místo je pravidelně vyhledáváno na soustředení prvoligovými fotbalisty, běžci na lyžích a ostatními sportovci.

Pobyt je doplněn regeneračními procedurami v podobě sauny a whirlpoolu. Každý druhý den je regenerace připravena pro všechny účastníky soustředění.

Soustředění je zařazeno do oficiálního plánu přípravy státní reprezentace a účast na něm představuje nominační kritérium na Mistrovství světa kadetů a juniorů Karate WKF 2015 v Jakartě. Vzhledem k této skutečnosti bude upravena i příprava sportovců. Nesplnění kriteria představuje podstatnou překážku účasti na MS WKF 2015.

Soustředění státní reprezentace probíhá za laskavé podpory České unie bojových umění a jejího předsedy Slavomíra Svobody, dále za laskavého přispění TJ Kovo Praha o.s., dále za laskavého přispění TJ Bižuterie, o.s., oddílu KABU a Terezy Musilové a v neposlední řadě za laskavého přispění našich hostitelů manželů Dudových.